Podręcznik „Studying the Globalised World”

15.12.2016

Podręcznik ze scenariuszami zajęć międzykulturowych napisany w j. angielskim jest skierowany do trenerów i nauczycieli, którzy pracują z młodzieżą zainteresowaną zjawiskiem globalizacji i międzykulturowości. Publikacja „Studying the Globalised World – Guidelines for Teaching Intercultural Issues” została napisana przez Gunę Belicką w ramach Wolontariatu Europejskiego* odbywającego się w IWI od marca do listopada 2016 r.

KLIKNIJ, aby pobrać podręcznik.

W 2016 r. dzięki współpracy z dwoma organizacjami partnerskimi – estońską Youth Club Active i włoską Xena Centro scambi e dinamiche interculturali gościliśmy w Krakowie dwie wolontariuszki – Gunę oraz Benedettę. W ramach projektu „East-West. Bridges Trought Volunteering” wolontariuszki realizowały działania, których celem było poszerzanie dialogu międzykulturowego pomiędzy Wschodem i Zachodem. Wymiana doświadczeń, organizacja spotkań tematycznych, aktywny udział w międzynarodowych projektach realizowanych przez IWI to tylko nieliczne działania podejmowane przez Gunę i Benedettę podczas trwającego 9 miesięcy wolontariatu.

*Wolontariat Europejski (ang. European Voluntary Service – EVS) to międzynarodowy program finansowany przez Unię Europejską, którego głównym celem jest wsparcie działań woluntarystycznych młodych ludzi pełnych pasji i chętnych do niestandardowych działań.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.