Cykl podcastów „Through the Eyes of”

20.12.2016

Podcasty obejmują wywiady na temat kultury krajów Azji Centralnej. Z nagrań dowiecie się m.in. jakie wyzwania stoją przez mieszkańcami Azji Centralnej, którzy obecnie mieszkają w Krakowie oraz czym odróżnia się współczesna kultura Azji Centralnej od kultury europejskiej. Cykl audycji radiowych przygotowany został przez Benedettę Leardini, jedną z wolontariuszek EVS* w IWI w okresie marzec-listopad 2016 r.

KLIKNIJ, aby wysłuchać nagrań.

 

W 2016 r. dzięki współpracy z dwoma organizacjami partnerskimi – estońską Youth Club Active i włoską Xena Centro scambi e dinamiche interculturali gościliśmy w Krakowie dwie wolontariuszki – Gunę oraz Benedettę. W ramach projektu „East-West. Bridges Trought Volunteering” wolontariuszki realizowały działania, których celem było poszerzanie dialogu międzykulturowego pomiędzy Wschodem i Zachodem. Wymiana doświadczeń, organizacja spotkań tematycznych, aktywny udział w międzynarodowych projektach realizowanych przez IWI to tylko nieliczne działania podejmowane przez Gunę i Benedettę podczas trwającego 9 miesięcy wolontariatu.

*Wolontariat Europejski (ang. European Voluntary Service – EVS) to międzynarodowy program finansowany przez Unię Europejską, którego głównym celem jest wsparcie działań woluntarystycznych młodych ludzi pełnych pasji i chętnych do niestandardowych działań.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.