DEBATUJEMY O POLSCE!

19.09.2016 r.

 

Zapraszamy szkoły z całego kraju do udziału w ogólnopolskim turnieju debat oksfordzkich „Polska między Wschodem i Zachodem”

19.09.2016 r.

 

Zapraszamy szkoły z całego kraju do udziału w ogólnopolskim turnieju debat oksfordzkich „Polska między Wschodem i Zachodem” organizowanym wspólnie przez Instytut Wschodnich Inicjatyw oraz Krakowskie Stowarzyszenie Mówców. Celem naszego projektu jest przybliżenie młodzieży ponadgimnazjalnej wiedzy o roli i znaczeniu Polski w europejskich stosunkach międzynarodowych. Zamierzamy wspólnie z uczniami stworzyć ogólnopolskie forum młodych ludzi, którzy dzięki debacie oksfordzkiej zgłębią tematy związane z Polską polityką zagraniczną i jej historią.

 

Turniej debat „Polska między Wschodem i Zachodem” to turniej o historii, polityce zagranicznej i stosunkach międzynarodowych. Uczniowie biorący udział w turnieju zyskają niezbędną wiedzę i umiejętności by lepiej rozumieć otaczającą Polskę rzeczywistość. Turniej będzie odbywał się w Krakowie, w dniach 4-7 listopada 2016 roku i jest przeznaczony dla uczniów  64 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, a organizatorzy zapewniają drużynom zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem i dostępem do materiałów dydaktycznych. Uczestnictwo w naszym projekcie to znakomita okazja do poznania wielu ciekawych ludzi z pasją i sprawdzenia swoich umiejętności publicznego przemawiania.

 

Wybitny starożytny mówca Cyceron mówił Nie znać historii to zawsze być dzieckiem. Jesteśmy przekonani, że historia polskiej polityki zagranicznej, dzieje polityczne naszych sąsiadów oraz nasze wzajemne relacje są rzeczą warta poznania i zasługują na szeroką dyskusję.  

 

Szczegóły dotyczące turnieju, w tym zasady zgłoszenia, zawiera załączona karta informacyjna oraz regulamin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej debaty! 

 

Aby wziąć udział w debacie należy zapoznać się z regulaminem oraz kartą informacyjną, a następnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/1LYvVRfd4AP3u6zo1

 

Projekt „Polska między Wschodem i Zachodem. Ogólnopolski turniej debat” jest współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej – 2016”.