Zespół

Agnieszka Słomian – założycielka i prezes IWI, doktorantka na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, absolwentka rosjoznawstwa i filologii rosyjskiej. Jej zainteresowania badawcze dotyczą Azji Centralnej, szczególnie Kazachstanu. W IWI zajmuje się koordynacją projektów badawczych, kulturalnych i edukacyjnych oraz prowadzeniem warsztatów i szkoleń. Uwielbia podróżować.

 

Ewa Knap – wiceprezes IWI, absolwentka polonistyki i ukrainoznawstwa. W IWI zajmuje się obsługą administracyjno-finansową, koordynacją projektów oraz prowadzeniem zajęć z języka i kultury polskiej. Jej pasją jest literatura i sport.

 

Marcin Zybała – wiceprezes IWI, doktorant na Wydziale Historycznym UJ, absolwent historii i rosjoznastwa. Jego zainteresowania badawcze dotyczą stosunków etnicznych na Syberii. W IWI odpowiada za promocję i koordynację projektów oraz prowadzi warsztaty. Lubi jazdę na rowerze.

 

Paweł Chudzio – dziennikarz radiowy, absolwent politologii. W IWI prowadzi warsztaty dziennikarskie, wspiera działania promocyjne i realizację projektów. Interesuje się historią i kulturą Europy Wschodniej. Zbiera znaczki pocztowe.

 

Tomasz Mazurek – dydaktyk medialny, filmowiec, wiceprezes Fundacji Między Uszami, absolwent religioznawstwa. W IWI prowadzi warsztaty dziennikarskie, tworzy filmy edukacyjne i projektowe. Lubi gry symulacyjne.

 

Kinga Nędza-Sikoniowska – doktorantka na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, absolwentka rosjoznawstwa. Jej zainteresowania badawcze dotyczą syberyjskiego miasta epoki radzieckiej. W IWI koordynuje projekt „Miasto (Post)Socjalistyczne”. Fascynuje ją Syberia.

 

Paulina Opiełka – absolwentka prawa i rosjoznawstwa na UJ. W IWI zajmuje się koordynacją projektów międzynarodowych, szczególnie z programu Erasmus+ oraz prowadzi warsztaty i szkolenia. Interesuje się Alternatywnymi Metodami Rozwiązywania Sporów oraz grami symulacyjnymi. Miłośniczka wspinaczki górskiej i wypraw pod namiot.

 

Marzena Ples – doktorantka na Wydziale Filozoficznym UJ, pracownik Instytutu Rosji i Europy Wschodniej, absolwentka socjologii i rosjoznawstwa. Jej zainteresowania badawcze dotyczą komunikacji międzykulturowej, migracji i nowych mediów. W IWI odpowiedzialna jest za projekty międzynarodowe, szkolenia i Wolontariat Europejski. Interesuje się grami planszowymi i podróżami.